Objednávka knihy

objednávkový formulář

Dobové novinové výstřižky

Nadžíbulláh údajně zatčen

KÁBUL – Afghánský president Nadžíbulláh byl zatčen při pokusu o opuštění země. Oznámil to včera afghánský ministr zahraničních věcí Abdal Vakíl. Ministr vnitra Ghulám Farúk Jakúbí spáchal sebevraždu, uvedl během tiskové konference v Kábulu ministr Vakíl. Koalice čtyř afghánských generálů oznámila, že poté, co Nadžíbulláh opustil hlavni město, převzala moc v zemi.

Zdroj: Deník Nová Pravda, 17. 4. 1992

Tento automatizovaný digitální převod dobového textu a ilustrací slouží pro čistě badatelské a vzdělávací potřeby ve smyslu § 31 autorského zákona č. 121/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Digitalizovaný převod může oproti dobového tištěnému originálu obsahovat drobné odchylky, způsobené různými vlivy během elektronického převodu.

Účelem tohoto souboru dobových reprodukcí je přiblížit mladším generacím (nebo také připomenout generacím pamětníků) vývoj událostí na území Afghánistánu na přelomu osmdesátých a devadesátých let 20. století. Sovětská armáda odešla, stáhli se i Američané. Tálibán se začne prosazovat až za další dva roky. Země se ocitla ve válečném mezičase…